edited_IMG-20150810-WA0006

החלטתם להוסיף לחייכם ערך מוסף ולהביא הביתה כלב חדש -ראשית , כל הכבוד ובהצלחה. אין זה משנה עם החלטתם לאמץ אותו מעמותה או לקחת מחבר או לקנות ממקום מסוים. לא חשוב אם אתם מתכוונים לשלם עליו הרבה מאוד או לא בכלל –

בחירת הכלב היא הבחירה החשובה ביותר שתעשו. היא תשפיע מאוד על המשך החיים המשותפים עם החבר החדש. היא יכולה לעשות את ההבדל בין הנאה גדולה ואושר רב לבין כעס עצבים אכזבה וכאב לב. לאורך השנים נתקלתי פעמים רבות באנשים אשר בחירת הכלב שלהם נעשתה במקרה הטוב על סמך רצונם בגזע מסוים או בצורך להציל כלב מחיים לא טובים ובמקרה הטוב פחות על סמך החלטה רגעית ואקראית . במאמר הבא אני רוצה להעלות נקודות למחשבה מוקדמת אשר יעזרו לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר בנוגע לאיזה כלב לצרף לחייכם.

 • הנקודה הראשונה והחשובה מכולם היא: מהי המטרה לשמה אתם מביאים את הכלב?מה כלב רץאתם מצפים שהכלב יעשה או לא יעשה בחייו הבוגרים? שמירה על הבית או עלינו או גם וגם. שיהיה בן לוויה לילדים בכלל או אולי לילד בעל צרכים מיוחדים. האם כחבר לכלב נוסף,האם אני רוצה להיכנס לעולם הכלבנות המקצועי ,האם אני רוצה כלב שישתתף בתערוכות יופי או במבחני עבודה. אפילו כלב בלי מטרה מוגדרת-רק בשביל שיהיה כלב בבית היא מטרה שיש לקחת ברצינות רבה. מספיק לחשוב על כל אלה כדי לצמצם את אפשרויות הבחירה ולהתקרב עוד קצת לכיוון הכלב ה"אידאלי".
 • יכולת כלכלית: האם באפשרותכם להתמודד בשלב זה עם עלות החזקתו של כלב?עלינו לזכור שההוצאות על גור הן גבוהות יחסית בשנתו הראשונה-חיסונים,מזון גורים וציוד מתאים הכולל מלונה איכותית,צעצועים,כלים לאוכל ומים,מרבץ או תא מיוחד לתוך הבית ועוד. כל אלה יכולים להגיע לאלפי שקלים. האם לקנות כלב עם תעודות או בלי או בכלל לאמץ מעמותה -גם כן הבדל של אלפי שקלים.
 • גודל הכלב: ענק,גדול,בינוני,קטן או זעיר -ישפיע גם על עלות ההחזקה והטיפול וכן על משך כלב נובח 3ואיכות חייו של הכלב. כלבים קטנים יאריכו חיים יותר מאשר כלבים גדולים. אנשים רבים יחששו יותר מכלב גדול מאשר קטן-ללא קשר לאופיים האמיתי. זיכרו את האנשים שיגיעו לביקור בבית בהם גם מבוגרים וילדים. ואפילו עוזרת הבית המגיעה פעם בשבוע.
 • סוג הפרווה: ארוכה,קצרה,ללא פרווה כמעט,חלקה, זיפית,רסטות, נושרת הרבה או כמעט לא, ניתן למצא אפילו בעלי פרווה היפואלרגנית אשר מקלה רבות על הסובלים מאלרגייה ואסטמה או רגישות יתר לשערות בבית. כמו כן סוג הפרווה ישפיע על כמות ההשקעה הנדרשת לטיפול -סירוק הברשה שטיפה וייבוש,חיפוש וטיפול בטפילים או בעיות עור.
 • צבע הכלב-על פניו אין זה משנה אך הוכח מעל לכל ספק שכלבים כהים ושחורים אשר נמצאים בעמותות נמסרים באחוזים נמוכים באופן מובהק לעומת כלבים בהירים.
 • אופי הכלב: בעל אנרגיה רבה,בינונית,מתון או עצלן. מעבר לכך-מה יחסו לעולם תוקפני או פחדני,חשדן או מקבל בברכה כל אדם וחיה. בפרט כלפי ילדים צעירים כלבים אחרים וחתולים ברחוב.
 • אופי המשפחה החדשה-פעילה מאוד או רק קצת,לא פעילה כלל,האם ישנם תחביבים מיוחדים כלב רץ בשדהשהכלב צריך לקחת בהם חלק-נסיעות מרובות לטיולי סוף שבוע במדבר או בים. ספורט מסוים כמו ריצות,הליכות ממושכות,רכיבה על אופניים או אופנועים או סוסים. האם הבעלים אסרטיבי מאוד או עדין מאוד….
 • ההיסטוריה של הכלב: מה עבר עליו עד לרגע שהגיע לידינו. מה רמת החשיפה שלו לעולם לאנשים כלבים ילדים כלי תחבורה שונים,רעשים חזקים ומפתיעים. מרפאה וטרינרית בכלל והרופא בפרט.

ילדה וכלב

אם מדובר בגור-מתי נולד,עד איזה יום נשאר עם אמו ואחיו,איזה גור הוא לעומת אחיו – גדול פיזית או קטן יותר אמיץ או פחדן או בכלל באמצע.

ניתן תמיד לחשוב על דברים נוספים אך נקודות אלו יתנו מענה כמעט מושלם.

עליכם להיות כנים עם עצמכם לגבי המטרה והיכולת שלכם להחזיק ולתחזק את הכלב.

עדיף לחכות ולמצוא את הכלב המתאים ביותר מאשר לעשות מעשה פזיז רק כי הילדים לחצו …

עדיף לחכות לזמן המתאים לקחת את הכלב. אם עברה לכם בראש המחשבה בקרוב אני נוסע לטיול אחרי הצבא וההורים ישמרו עליו כשלא אהיה לא בטוח שזה זמן מתאים לכך.

זיכרו- כלב אינו  מוצר מוגמר וגם הוא נתון לשינויים הקשורים בסביבה בה הוא חי עד ליום שבו לקחתם אותו וכן למה הוא עובר מיום כניסתו לבית ואלאה .

1392887394852

המומחיות שלי היא להתאים עבורכם את הכלב הבא שלכם. וביחד אתכם להבין מהם בדיוק הדרישות והצרכים אותם יש לקחת בחשבון. החל מהרגע בו החלטתם שאתם רוצים להביא כלב הביתה,דרך הבחירה הספציפית בכלב המסוים ועד לחיים משותפים ללא אכזבות וכעסים – אני כאן כדי ללוות אותכם בתהליך,לתמוך ולהראות לכם שזה פשוט לדבר בשפה של הכלב! 

ברכת תקשורת מאלפת לכולם.

1 הגב
 • עופר סיקולר 12/04/2016 0:02

  סתם רציתי לומר לך שנהנתי לקרוא ומאחל לך המון הצלחה ופרנסה טובה.

הוסף תגובה